ОГЛАСИ

Се расчистуваат улиците низ градот

Вести | Охрид | 26.02.2018 09:46Посети : 2451

По снежните врнежи, во текот на вечерните и утринските часови ЈП „ Охридски комуналец“ интензивно ги посипува со абразивни средства и ги чисти улиците и тротоарите со цел да се обезбеди нормален сообраќај на возилата и движење на пешаците. На терен излезе и градоначалникот Јован Стојаноски, заедно со надлежните служби од Локалната самоуправа кои се задолжени за организирање на зимското одржување на сообраќајниците и тротоарите, информира локалната самоуправа. Се апелира до граѓаните, согласно законските обврски, сами да ги исчистат влезовите до објектите во кои домуваат и да не ги паркираат возилата на сообраќајниците и тротоарите за да можат екипите на ЈП „ Охридски комуналец“ непречено да го расчистуваат снегот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833