ОГЛАСИ

Момче загинало при пад од карпа на Алпите, неговиот десетгодишен брат преживеал

Вести | Свет | 26.02.2018 09:52Посети : 557

Тринаесетгодишно момче починало откако паднало од карпа на француските Алпи, додека неговиот 10-годишен брат го преживеал падот, објавија француските власти.Рано утрово, по ноќната потрага околу 30 полицајци и членови на спасувачката служба, ги пронашле децата во подножјето на карпа висока околу 150 метри, во шума во скијачкиот центар Аворија, во близина на швајцарската граница.

Локалните медиуми објавија дека таткото ја повикал полицијата во саботата попладне откако децата не се вратиле од скијање. Помладиот брат бил префрлен во блиската болница и е во добра здравствена состојба, објавија медиумите.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833