ОГЛАСИ

Судар на три возила на патот Охрид-Кичево, едно лице потешко повредено

Вести | Охрид | 26.02.2018 10:37Посети : 2510

На магистралниот пат Кичево-Охрид, во близина на селото Подвис, вчера, околу 17.45 часот, дошло до судир помеѓу патничко возило „Шевролет авео“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 61-годишно лице од Скопје, патничко возило „Фиат панда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 48-годишно лице од Охрид и патничко возило „Опел мерива“ со битолски регистарски ознаки, управувано од 61-годишно лице од Битола.Притоа, со тешки телсни повреди се здобила 66-годишната сопатничка од возилото „Шевролет  авео“, која поради сериозноста на повредите, со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Ургентен центар при Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.


Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кичево.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833