ОГЛАСИ

Нови врнежи од снег во Охрид, на превоите забрана за тешки товарни возила

Вести | Охрид | 26.02.2018 22:42Посети : 1883

Вечерва охридскиот регион го зафатија нови врнежи од снег, кои ја зголемија снежната покривка. Снег има и на коловозите, кој го чистат дежурните служби на јавното комунално претпријатие.Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози и со остатоци од кашест снег. Забрани за тешки товарни возила има на патните правци крак Маврово - Дебар, Крива Паланка - г. п. Деве Баир, како и на планинските премини Стража, Буково и Ѓавато, информира АМСМ.Според прогнозата, врнежите од снег ќе продолжат и во текот на ноќта, и во текот на утрешниот ден, но со послаб интензитет.


OhridNews 
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833