ОГЛАСИ

Дијалогот „Жан Моне“ наместо во Париз, ќе се одржи во Охрид

Вести | Охрид | 28.02.2018 08:42Посети : 795

Политичкиот дијалог меѓу парламентарните партии „Жан Моне“ наместо во Париз, ќе се одржи во Охрид во средината на месец март.На средбата ќе се разговара за прашања кои ја дефинираат работата на Собранието, а се дел од европската агенда на земјата. Според најавите парламентарните партии ќе разговараат за измените во Собранискиот деловник, изработката на Етички законик, а пратениците побарале во преговорите да се вклучи и изготвувањето стратегија за фискална транспарентност на Собранието, како и буџетска независност на законодавниот дом. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833