ОГЛАСИ

Младиот модел од Охрид Ѓоко Сучкоски со специјална фотосесија за фановите на Инстаграм

Занимливости | Охрид | 28.02.2018 10:05Посети : 14457

Младиот модел од Охрид Ѓоко Сучкоски, неодамна, изработи специјална фотосесија за фановите на Инстаграм, кои, како што вели, ги има околу 10 000. Четиринаесетгодишниот Ѓоко, Инстаграм го гледа како поатрактивен медиум за мода, бидеќи таму го следат многу стилисти, фотографи, блогери од цел свет.

Фотосесијата е изработена во Охрид и може да се види сериозен напредок и квалитет во неговите фотографии. Исто така Ѓоко склучи соработка со три нови фирми од Македонија, кои се занимаваат со облека и мода.
Младиот модел Ѓоко Сучкоски со специјална фотосесија за фановите на Инстаграм


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833