ОГЛАСИ

Фото: Поддршката за лицата со ретки болески од Ракометната школа „Вардар-Седмерец“

Спорт | Охрид | 28.02.2018 12:37Посети : 340

Ракометната школа „Вардар-Седмерец“ од Охрид се приклучи во поддршката за лицата со ретки болести. Токму, денеска е денот на лицата со ретки болески и се одбележува низ целиот свет вклучувајќи го и нашиот град Охрид
- Ние секогаш ќе поддржуваме вакви кампањи кои што се за општо добро на сите луѓе во светов и со тоа сакаме да им покажеме на младите генерации како треба да функционираат понатака во својот живот, да бидат хумани и да помагаат на сите. - изјавија тренерите на Р.Ш. Вардар-Седмерец.

Поддршка за лицата со ретки болески претходно упати Кошаркарскиот клуб АВ Охрид и познати луѓе од сите фели од нашиот град.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833