ОГЛАСИ

Головите не значат ништо, Аргентина без Икарди на СП !?

Спорт | Свет | 28.02.2018 13:17Посети : 317

Голгетерот на „нероазурите“, Мауро Икарди многу веројатно ќе пропушти уште едно големо натпреварување, откако селекторот на Аргентина, Хорхе Сампаоли одлучил да го изостави фудбалерот на Интер од составот четири месеци пред Светското првенство во Русија.Одлуката за аргентинските медиуми е изненадувачка, но логична, бидејќи Икарди не е во добри односи со поголем дел од фудбалерите кои го носат дресот на „гаучосите“.

Вниманието кон себе Икарди покрај со добрите престави во Интер го привлече поради скандалот со неговата сегашна сопруга Ванда Нара. Познатата старлета додека беше во брак со Макси Лопез тајно гледаше со Икарди. Еден од главните виновници за трансферот во Серија А на Икарди беше токму Макси Лопез кој му помогна на фудбалерот да се привикни на италијанскиот фудбал и живот додека играа заедно во Сампдорија.Напаѓачот има само четири настапи во дресот на Аргентина, а по се изгледа на толку ќе остане поради фактот дека Сампаоли го пречкрта за Мундијалот и престојните контролни средби на „гаучосите“.

Аргентина во фазата по групи на Мундијалот во Русија силите ќе ги одмери со Хрватска, Исланд и Нигерија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833