ОГЛАСИ

Капитенот на Селтик пример за „манекените“ во фудбалот (видео)

Спорт | Свет | 28.02.2018 15:07Посети : 502

Капитенот на Селтик, Скот Браун треба да биде пример за пожртвуваност за помладите генерации, а не фудбалерите кои едвај чекаат да бидат удрени и да се превиткуваат на теренот. Предводникот на „детелините“ на дуелот со Абердин машки издржа два стартови и удар во глава со топка, а кога сите мислеа дека кога ќе стане ќе им возврати, тој заигра и ја крена публиката на нозе. Погледајте !OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833