ОГЛАСИ

Утринската температура во Охрид во длабок минус

Вести | Охрид | 01.03.2018 08:32Посети : 2469

Утрово во Охрид се измерени -8 степени Целзиусови, информира УХМР. Најстудено утрово било во Берово -18, Скопје-Петровец и Крива Паланка -15, Маврово -14...Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Во вечерните и ноќните часови почнувајќи од запад ќе има врнежи од снег, кои на некои пониски места ќе поминуваат во дожд, а локално ќе има и појава на замрзнат дожд. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Максималната температура во Охрид ќе достигне до 2 степена.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (27%)

0д 4-6 - 91 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833