ОГЛАСИ

17-годишно момче нападнато со нож во центарот на Скопје

Вести | Македонија | 01.03.2018 15:49Посети : 806

Денеска, околу 12.40 часот во Скопје, на автобуската постојка „Рекорд“, со нож било нападнато 17-годишно момче. Според информациит еод МВР, момчето било нападнато од две лица и прободено со остар предмет во пределот на стомакот.Со возило на Итна медицинска помош е префрлен во ГОБ Св.Наум Охридски. Се работи на расчистување на случајот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833