ОГЛАСИ

Успешно завршена евакуација на едно лице од струшкото село Буринец

Вести | Охрид | 01.03.2018 16:37Посети : 3235

Од Црвен крст Струга информираат дека успешно завршила денес спроведената акција за евакуација на едно лице од струшко Буринец, кое морало да го напушти селото поради лошите временски услови и отсеченост со останатите места во општината.Од Црвен крст Струга велат дека лицето Јован Дускоски, пензионер, кој морал да го напушти домот, привремено е сместен во монтажен објект.Во акцијата учествувале и ДСЗ, МВР и Здравствен дом Струга.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833