ОГЛАСИ

Прилеп се откажа од Супер лигата

Спорт | Македонија | 01.03.2018 21:42Посети : 348

Регуларниот дел во ракометната Супер лига ќе продолжи без тимот на Прилеп, откако ракометниот клуб и официјално се повлече од понатамошните натпревари.Причина за повлекувањето се финансиските ресурси кои останаа дефицитарни после промената на градските власти во Прилеп. Играчите еден по еден си заминуваа, а искра надеж постоеше до последниот ден од преодниот рок по кој Прилеп остана без играчи.

Повлекувањето на Прилеп само ја потврдува лошата финансиска ситуација која владее во македонскиот ракомет, покрај успесите на клупски и репрезентативен план.

Мечевите во Супер лигата продолжуваат викендов, но ракометот изгуби многу со повлекувањето на Прилеп кој некогаш имаше свои шампионски блесоци во македонскиот спорт број еден моментално.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833