ОГЛАСИ

Голомразица и намалена видливост

Вести | Македонија | 02.03.2018 07:40Посети : 301

Oд 06:15 часот на регионалниот пат Крушево-Битола поради голомразица сообраќајот е во прекин за сите видови возила. Од 07:20 часот, забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар е укината, информира УХМР.Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Врнежи од замрзнат дожд има на планинскиот премин Буково. Дожд врне на Стража, во Битола,Прилеп, Струга, Ресен, Железнец и Велес.


Поради појава на магла, видливоста на планинскиот премин Стража е намалена до 100 метри.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833