ОГЛАСИ

Одложен почетокот на Третата лига

Спорт | Охрид | 02.03.2018 07:56Посети : 522

Временските неприлики и лошите услови на терените го одложија почетокот на пролетната полусезона во Третата македонска фудбалска лига југо-запад.Место овој викенд 14-та рунда од југо-западниот регион ќе се одигра следниот, за кога синоптичарите предвидуваат потопли денови.

Првата полусезона прв низ целта ја мина Кораб. Охрид и Сатеска котираат на средината од табелата, а Воска која по повеќе години се врати во третолигашкото друштво се наоѓа на 13-та позиција.

Во првата рунда од продолжението Охрид и Воска на домашен терен ќе ги пречекаат Преспа односно Влазними , додека Сатеска гостува во Струга кај Караорман.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833