ОГЛАСИ

Нова принудна пауза за „галебите“ и во Првата лига

Спорт | Охрид | 02.03.2018 15:40Посети : 709

Kошаркарскиот клуб АВ Охрид никако да одигра официјален натпревар по завршувањето на клупската пауза поради репрезентативните обврски.„Галебите“ се соочија со ново одложување, овој пат во Првата лига, откако салата „Шабан Трстена“ во која игра составот на Шкупи била поплавена поради пукање на смрзната цефка.

Избраниците на Петар Чочороски не ги завршија своите обврски ниту во јадранската Втора АБА лига, откако не отпатуваа во Тиват, во вторникот поради лошите временски услови и големото количество на снег кое заврна во Македонија и регинот.

Македонската кошаркарска федерација (МКФ) единствено се консулутираше со Шкупи, а не и со АВ Охрид и одлучи да го одложи натпреварот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833