ОГЛАСИ

Охридските кошаркари први на западот, следни се ривалите од истокот

Спорт | Охрид | 02.03.2018 19:32Посети : 913

Со пет победи и еден пораз кошаркарите на АВ Охрид до 18 години завршија први на табелата во Западната лига и обезбедија пласман во Супер лигата.Лидерското место на табелата избраниците на Тони Стојаноски го заверија со убедливиот триумф 94-35 над своите врсници од Струга на домашен терен.

Предводници на „галебите“ во победата беа Ангел Лазаревски и Наум Стојаноски кои постигнаа 32 односно 26 поени. Емин Далипоски уфрли 14, Дејан Димитриески 11, а Феваил Адем 5 кошеви.Во Супер лигата која ќе започне викендов кој доаѓа ќе играат најдобрите осум екипи од истокот и западот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (27%)

0д 4-6 - 91 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833