ОГЛАСИ

Видео: Силни врнежи од град во Охрид

Вести | Охрид | 03.03.2018 01:28Посети : 5578

Град со големина на лешник ноќеска паѓаше во Охрид. Најсилен интензитет невремето имаше околу 1 часот. За само неколку минути улиците во Охрид побелеа од град.Во текот на денот не очекува променливо облачно и значително потопло време со сончеви периоди. Во претпладневните часови, како и во ноќта кон недела, претежно во западните делови ќе има врнежи од дожд. На планините над 1800 м.н.в ќе има врнежи од снег. Количината на наврнат воден талог во крајните западни делови се очекува да биде околу 20л/м2. Ќе дува умерен, а на повисоките места и во јужните делови повремено силен западен ветер. Максималната температура во Охрид ќе достигне до 9 степени Целзиусови, информира УХМР.


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833