ОГЛАСИ

Петмина повредени во сообраќајка кај Требеништа

Вести | Охрид | 03.03.2018 11:33Посети : 4227

Синоќа во 19.35 часот на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу с. Мешеишта и с.Требеништа, дошло до судир помеѓу патничко возило „Ауди“ со охридски регистарски ознаки, управувано од 36-годишно лице од с.Мешеишта и патничко возило „Опел Мерива“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 41-годишно лице од од Скопје.Од судирот со тешки телесни повреди се здобиле двајца  сопатници во возилото „Опел Мерива“, на возраст од 61 и 66 години. Тие биле пренесени и задржани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Со телесни повреди се здобил уште еден сопатник во возилото „Опел Мерива“ на возраст од 36 години од Скопје, како и возачите на двете возила. По укажаната помош тие биле пуштени на домашно лекување.


Увид на местото на настанот изврши екипа од СВР Охрид.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833