ОГЛАСИ

Одреден датумот за одложениот меч помеѓу Шкупи - АВ Охрид

Спорт | Охрид | 03.03.2018 16:57Посети : 190

Во понеделник на 5 март со почеток во 19 часот ќе се одигра одложениот натпревар помеѓу Шкупи и АВ Охрид во 17-та рунда од Првата македонска кошаркарска лига.Дуелот, првично требаше да се одигра денеска (сабота) во 18 часот, но во спортската арена „Шабан Трстена“ пукна цефка и го поплави теренот.

Бодовите од мечот на Шкупи му требаат за опстанок во елитат, додека „галебите“ атакуваат на местата кои водат во плејофот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833