ОГЛАСИ

Американска спортистка нова жртва на хакерски напад

Спорт | Свет | 03.03.2018 17:33Посети : 742

Симпатичната Кесиди Кук која ги бранеше боите на САД на последните Летни Олимписки игри во Рио де Жанерио во скокови во базен е најнова жртва на хакерски напад.За сега непознати сторители и го пробиле приватниот телефон на 22-годишната Американка, а сликите со компромитирачка содржина осамнаа на интернет сајтовите за возрасни.Кук не е прва спортистка која е жртва на хакерите кои ги пробиваат приватните телефони и сликите ги распростануваат на интернет. Претходно, цел на напад беа телефоните на скијачката Линдзи Вон, ракометарката Нора Морк и италијанската новинарка и водителка Дилета Леота.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833