ОГЛАСИ

Надал ги „пречкрта“ Индијан Велс и Мајами

Спорт | Свет | 03.03.2018 18:02Посети : 116

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ќе има нешто подолга пауза поради повредата на коленото, откако обелодени дека ќе ги пропушти турнирите во Индијан Велс и Мајами.Проблематичното колено му создава големи главоболки на Надал и поместување на распоредот кој однапред го имаат пријавено тенисерите.

Поради возобновувањето на повредата Надал се повлече од самиот почеток на турнирот Акакупулко во Мексико, иако неговото име се најде во ждрепката за првите мечеви.

- За жал, повредата што ја доживеав во Акапулко е иста како и онаа во Мелбурн. Морам да заздравам, па затоа нема да играм во Индијан Велс и во Мајами. - изјави Надал.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (27%)

0д 4-6 - 90 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833