ОГЛАСИ

Пролет го преслуша Охрид

Спорт | Охрид | 03.03.2018 21:12Посети : 624

Ракометниот клуб Охрид имаше лош старт на пролетната полусезона во Супер лигата, откако претрпе висок пораз 23-16 (10-4) од Пролет во дербито на колото.„Гладијаторите“ одиграа прво полувреме за заборав, особено во нападот во кое постигнаа само четири голови. Одбраната делуваше стабилно и недозволи поголема негатива од шест голови. Во вториот дел охриѓани ја поправија играта во напад, но негативата од првото полувреме беше преголема и поразот беше неизбежен.Со овој триумф Пролет заокружи две победи над охридските ракометари оваа сезона, бидејќи славеа и во СРЦ „Билјанини Извори“ во есенскиот дел од шампионатот.

Во следната рунда Охрид на домашен терен ќе го пречека Борец и ќе има шанса да го завери и теоретски пласманот во елитата од Супер лигата.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 192 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833