ОГЛАСИ

Резултати од Бизнис лигата во мал фудбал во Охрид

Спорт | Охрид | 04.03.2018 08:12Посети : 781

Екипите на Хотел Метропол и Жито Леб прокнижија три бодови на табелата во А групата победувајќи ги АСП Пак односно ЈП Проаква со 5-3 односни 5-2 во првите мечеви од третата рунда во Бизнис лигата во мал фудбал. Натпреварите од третата рунда во Бизнис лигата продолжуваат денеска со почеток во 13 часот.
Резултати:

АСП Пак - Хотел Метропол 3-5, Жито Леб - ЈП Проаква 5-2

Група А: Жито Леб 7, Хотел Метропол 4 , АСП Пак 3, ЈП Проаква 3, Градски Пазар 0.

Двојки:


ЈП Комуналец - ЈП Нискоградба (13ч), ЛТХ Леарница - Општина Охрид (14ч), Еко Шпар - Костал (15ч).

Група Б: ЈП Комуналец 4, Костал 4, Општина Охрид 3, Еко Шпар 3, ЛТХ Леарница 2, ЈП Нискоградба 0.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (27%)

0д 4-6 - 90 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833