ОГЛАСИ

Нејмар успешно опериран, докторите оптимисти за кам бек пред СП

Спорт | Свет | 04.03.2018 09:56Посети : 305

Најскапиот фудбалер во светот на фудбалот, Нејмар успешно ја минал операцијата која му била извршена во Бразил после повредата на ногата.Бразилецот надвор од терените ќе биде минимум шест недели, а докторите кои го оперираа оптимистите за негов комплетен кам бек за престојниот Мундијал во Русија.

- Операцијата помина успешно, а Нејмар е многу тажен поради паузата која го очекува. Ние ќе направиме се` што е во наша моќ да го вратиме Нејмар побрзо на теренот, но повредата на метатарзалната коска е незгодна и бара многу внимание. - изјавил докторот Родриго Ласмар.

„Светците“ без Нејмар во составот ќе му се спротистават на Реал Мадрид во Париз во реванш мечот од 1/8 финалето во Лигата на Шампиони. „Кралевите“ имаат предност од 3-1 обезбедена во првиот меч на Сантијаго Бернабеу.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833