ОГЛАСИ

Врнежливо време, од четврток разведрување и сонце

Вести | Охрид | 04.03.2018 11:08Посети : 614

Во првите три дена од наредната седмица времето во Охрид ќе биде врнежливо, со максимална температура од 8 до 10 степени и минимална температура од 3 до 5 степени.Од четврток ќе дојде до разведрување и до крајот на седмицата ќе биде сончево со повремени периоди на облачност и потопло. Максималната температура ќе се движи од 10 до 16 степени, а минималната од 4 до 7.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833