ОГЛАСИ

ВМРО ДПМНЕ Дебрца:Дали Ногачески ја прифатил посочената локација за изградба на депонија во Дебрца?

Вести | Охрид | 04.03.2018 11:30Посети : 505

Деновиве сме сведоци на средба помеѓу премиерот Заев и градоначалниците на општините во однос на решавањето на проблемот со депонирањето на отпадот, на која средба премиерот им порача да бидат одлучни и да ги прифатат предложените локации за изградба на регионални депонии, се наведува во дописот од ВМРО ДПМНЕ Дебрца.


- Го прашуваме Ногачески дали ја прифатил посочената локација за изградба на депонија во Дебрца. Полека почнува да станува јасно зошто Ногачески и тогашната советничка листа на СДС на чело со бизнисмен од Дебрца, беа категорично против одржувањето на референдумот покренат од поранешниот Градоначалник од Вмро - Дпмне Дебрца, кој беше успешно спроведен и на кој граѓаните одлучија дека се против изградбата на оваа депонија, велат од ВМРО ДПМНЕ Дебрца.


Од партијата со прашање до актуелниот градоначалник, дали ја почитува волјата на народот и му ставил до знаење на премиерот дека народот е против депонија или пак ветил едно, а направил друго откако станал градоначалник.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833