ОГЛАСИ

Ногачески:Ниту сум прифатил, ниту ќе прифатам регионална депонија во Дебрца

Вести | Охрид | 04.03.2018 12:59Посети : 894

Ногачески ниту прифатил, ниту ќе прифати локацијата на Регионалната депонија да биде во општина Дебрца, стои во реакцијата на градоначалникот на општина Дебрца, Зоран Ногачески во врска со испратениот допис од ОК на ВМРО ДПМНЕ Дебрца.- Да потсетиме дека целокупната постапка за подготовка на потребната документација за изградбата на регионалната депонија започна во времето кога токму екс градоначалникот Игор Трајкоски беше претседател на Советот на Југозападниот плански регион, а тој плашејќи се од неговата Партија, која во тоа време беше на власт,  си молчеше и аминуваше. За разлика од него, јас, како градоначалник на општината Дебрца,  во сите свои настапи, па и на последната средба со Премиерот Заев и Министерот за животна средина јасно и гласно ја повторив волјата на граѓаните на Дебрца против изградба на регионална депонија, вели Ногачески.


Додава дека секогаш ќе биде прв, со граѓаните,  во одбраната на нивните интереси, и не само во односна локацијата за регионалната депонија, туку секогаш и за се.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833