ОГЛАСИ

Трагедија во Италија, ненадејно почина капитенот на Фиорентина

Спорт | Свет | 04.03.2018 16:49Посети : 751

Ненадејната смрт на капитенот на „виолетовите“, Давиде Астори ја потресе цела Италија. Тој починал во сон во хотелот во кој се наоѓаше цела експедиција на Фиорентина во пресрет на дуелот со Удинезе на „Фриули“ стадионот.31-годишниот фудбалер не се разбудил од сонот, а докторите кои пристигнале во собата ја констатирале смрта. Мечот помеѓу Џенова и Каљари кој се играше беше прекинат, а сите други натпревари одложени.

Астори кој има играно за Милан, Каљари и Рома после одигрување на средбата со Удинезе требаше да го парафира новиот договор и да ја продолжи верноста со Фиорентина.Да биде болката уште поголема Астори пред две недели прв пат станал татко, откако неговата сопруга на свет донесе здраво женско дете.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833