ОГЛАСИ

Меси го реши Атлетико Мадрид, а и дилемите во Ла Лига (видео)

Спорт | Свет | 04.03.2018 18:18Посети : 318

Екипата на Барселона сигурно чекори кон нова титула во шпанскиот шампионат, откако со минимални 1-0 го совлада тимот на Атлетико Мадрид во дербито од 27-та рунда на Ноу Камп.Каталонците до триумфот стигнаа благодарение на Лионел Меси. Аргентинецот во 26-та минута од слободен удар го матираше Јаб Облак и дојде до 600 погодоци во кариерата.Со победата Барселона на врвот од табелата се одлепи осум бодови и во голема мера го реши првенство, бидејќи сезонава речиси да игра без грешка.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833