ОГЛАСИ

Вардар со реми ја заврши фазата по групи во ЛШ

Спорт | Македонија | 04.03.2018 18:48Посети : 338

Без победник (31-31) заврши дуелот помеѓу Вардар и Висла Плоцк во Скопје во последната 14-та рунда од фазата по групи во Лигата на Шампиони.Гостинските ракометари максимално ја искористија лежерноста во составот на Вардар кој пред дуелот во Јане Сандански арената го имаше обезбедено првото место во групата и четвртфиналниот билет.

Во еден дел првото полувреме „црвено црните“ имаат три голови негатива, а во второто се консолидираа и го презедоа водството кое не успеаја да го задржат до крајот.

По завршување на групната фаза ќе се знае двојката по која „црвено црните“ ќе го дознаат ривалот во четвртфиналето. Потенцијални противници се Киелце, Кил и Пик Сегед.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833