ОГЛАСИ

Манчестер Сити подобар од Челси во дербито на Етихад (видео)

Спорт | Свет | 04.03.2018 19:07Посети : 201

Манчестер Сити со 1-0 го совлада Челси во дербито на „Етихад“ стадионот и на 18 бодови ја зголеми предноста во однос на второпласираниот Ливерпул на табелата.Човек на одлука на дербито беше Бернардо Силва кој погоди по само 35 секунди игра во второто полувреме. „Граѓаните“ иако постигнаа само еден погодок доминираа во текот на мечот и на „сините“ не им дозволија ниту еден удар кон голот на Едерсон.Манчестер Сити во следните неколку рунди може и математички да ја обезбеди титулата која минатата сезона заврши во витрините на Челси.


Резултати: Барнли - Арсенал 2-1, Мен Сити - Челси 1-0.


Табела: Мен Сити 78, Ливерпул 60, Мен Ју 59 (-1), Тотенхем 58, Челси 53, Арсенал 45...


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833