ОГЛАСИ

Италијанскиот обвинител вчудоневиден од смртта на Астори

Спорт | Свет | 04.03.2018 19:19Посети : 915

Се уште нема официјална информација за точната причина за смртта на Давиде Астори. Капитенот на Фиорентина бил пронајден без знаци во живот во креветот од својата хотелска соба во Удине.Италијанскиот обвинител Антонио де Николо кој го има случајот со Давиде Астори останал вчудоневиден, откако лекарите му соопштиле дека се работи за срцев удар.

- Се претпоставува дека Астори починал од срцев удар. Мене тоа ми е малку чудно, бидејќи спортистите, а посебно фудбалерите поминуваат низ дузина прегледи пред да почне сезоната. - изјавил обвинителот.

Поради ненадајната смрт на Астори сите мечеви во Италија беа одложени, а следните ќе почнат со минута молк и црни траки на ракавите.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833