ОГЛАСИ

Комплетирана третата рунда во Бизнис лигата во мал фудбал

Спорт | Охрид | 05.03.2018 09:02Посети : 530

Повеќе од половина мечеви се одиграа во фазата по групи во Бизнис лигата во мал фудбал. Третата рунда понуди атрактивен фудбал исполнет со многу возбудувања и голови.Резултати:

ЈП Комуналец - ЈП Нискоградба 3-1, ЛТХ Леарница - Општина Охрид 1-1, Еко Шпар - Костал 2-5.

Група Б: Костал 7, ЈП Комуналец 5, Општина Охрид 4, ЛТХ Леарница 3, Еко Шпар 3, ЈП Нискоградба 0.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833