ОГЛАСИ

Охрид домаќин на Фестивал за фризура, мода и убавина

Живот | Убавина | 05.03.2018 07:00Посети : 3422

Дванаесеттиот по ред Фестивал на фризура, мода и убавина "HAIR FAIR 2018", ќе се одржи на 25 – 26 март во Охрид, во хотелот "Aqualina". На саемот ќе учествуваат престижни фризерски имиња од Балканот и Европа, информираат од Македонската фризерска асоцијација, која е организатор на настанот. На 25-ти март ( недела) ќе се одржи натпреварувачкиот дел. Учесниците ќе се натпреваруваат во: машко потстрижување, женско потстрижување, пунџа на долга коса, невестинска фризура и фризура „Фантази“. По завршувањето на натпреварувачкиот дел, следува шоу перформанс на фризери од фризерските клубови од повеќе македонски градови, најави организаторот.


Следниот ден, 26-ти март, со шоу перформанс ќе се претстават најдобрите фризери – стилисти од Италија, Белгија, Холандија, Турција, Грција, Бугарија, Србија, Албанија и Косово.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833