ОГЛАСИ

Внимателно движење покрај реките и суводолиците

Вести | Македонија | 04.03.2018 23:07Посети : 488

Податоците од хидролошките станици измерени во 16:00 часот покажуваа понатамошни покачувања на водостоите, особено во западните делови од Македонија. Такви тенденции има на реките Црна, Треска и Вардар.Најновите информации од автоматските станици измерени во 21:00 часот покажуваат и понатака високи водостои. На станицата во Јегуновце (р.Вардар) измерени се 214 cm и според наши согледувања соодветно на водните количини во реката, во околина на станицата возводно и низводно очекувано е да има излевања на реката Вардар. Поради појавата на високи водостои и излевања предупредуваме на внимателно движење покрај реките и суводолиците низ Македонија, а особено во делови од Западна Македонија, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833