ОГЛАСИ

Двајца загинати, еден исчезнат во лавини на Алпите

Вести | Свет | 04.03.2018 23:37Посети : 450

Двајца скијачи загинаа, во две одделни лавини кои денеска се случија на француските Алпи, во дел кој бил надвор од скијачките терени. Настраданиот во првата лавина бил извлечен од снегот и пренесен во болница каде починал. Втората лавина се срушила на група скијачи од Белгија, а еден загинал на лице место.Во трета лавина која се случила во Швајцарија исчезна скијач по кого се уште трагаат спасувачки екипи.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833