ОГЛАСИ

Металург на колена во Охрид

Спорт | Охрид | 05.03.2018 09:02Посети : 1057

Избраниците на Наум Бабачев го обелија образот на Ракометниот клуб Охрид победувајќи го Металург со 33-25 (17-14) во осмата рунда од Младинска лига.Младинската екипа на РК Охрид во новите дресови.


Младите „гладијатори“ одиграа добар и квалитетен натпревар и заслужено стигнаа до третата победа сезонава во лигата. Охриѓани до триумфот дојдоа со квалитетна игра во одбрана во второто полувреме, додека нападот функционираше беспрекорно во двата периоди. Најефикасен во составот на Охрид беше Наум Костов со 11 голови, Мартин Иваноски и Стефан Спироски реализираа по 5, Кристијан Димитриески застана на 4, Михаил Иваноски постигна 3, Даниел Андоновски 2, а Михајло Најдески, Николче Ристески и Адријан Селман по еднаш се запишаа во листата на стрелци. Младинците од РК Охрид на дуелот со Металург и со Прилеп претходно настапија со новите дресови донирани од Стефан Николоски кој е сопственик на Хотелот Амбасадор и мото-центарот со истото име.Во деветтата рунда охридските ракометари го пречекуваат тимот на Македонија Ѓорче Петров.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (27%)

0д 4-6 - 91 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833