ОГЛАСИ

Кил или Пик Сегед ривал на Вардар во 1/4 финалето во ЛШ

Спорт | Македонија | 05.03.2018 09:25Посети : 270

Победникот од двомечот помеѓу германскиот Кил и унгарскиот вицепрвак Пик Сегед ќе биде противник на „црвено црните“ во 1/4 финалето и последна пречка за пласман на завршниот турнир во Лигата на Шампиони.Очекувано, бранителот на трофејот во ЛШ првиот меч ќе го игра на гостински терен, додека реваншот во Скопје во спортската сала Јане Сандански. Покрај Вардар, директен пласман во ТОП 8 обезбеди Пари Сент Жермен кој заврши на првата позиција во А групата.

Во осминафиналето најдобро помина унгарскиот клуб Веспрем во кој настапува Дејан Манасков добивајќи Скјерн за противник. Кирил Лазаров кој ги брани боите на Нант силите ќе ги одмери со Брест Мешков, Борко Ристовски и неговата Барселона ќе се судрат со Монпеље, а најтежок противник добија Филип Талески и Рајн Некар во името на Киелце.

Двојки 1/8 финале: Барселона - Монпеље, Нант - Брест Мешков, Веспрем - Скјерн, Флензбург - Кристијанштад, Рајн Некар Левен - Киелце, Кил - Пик Сегед.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833