ОГЛАСИ

Двајца ракометари од Висла помеѓу најдобрите, Борозан со место во ТОП 5 (видео)

Спорт | Свет | 05.03.2018 10:05Посети : 187

Екипата на Висла Плоцк не ги продолжи мечевите во Лигата на Шампиони, но извлече реми на гостување во Скопје ремизирајќи 31-31 со европскиот шампион Вардар.Одличната партија на полјаците им донесе неколку индивидуални признанија. Левото крило Крајевски и левиот нек Дуарте се најдоа помеѓу најдобрите ракометари, додека нивниот голман има одбрана помеу најдобрите.Македонскиот клуб свој преставник има во Вуко Борозан кој со вистински проектил го матираше гостинскиот голман и се пласираше на 4-та позиција во изборот на ТОП 5  головите.


Идеалниот тим:

Лево крило: Прцемислав Крајевски (Висла Плоцк)

Лев бек: Жилберто Дуарте (Висла Плоцк)

Среден бек: Никола Клер (Нант)

Десен бек: Марко Вујин (Кил)

Десно крило: Тим Соренсен (Кристијанштад)

Пикер: Бјарт Мирхол (Скјерн)

Голман: Тибор Иванишевиќ (Скјерн)


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833