ОГЛАСИ

Симеоне: Меси е разликата помеѓу Барселона и останатите екипи

Спорт | Свет | 05.03.2018 11:09Посети : 315

Водечката екипа на табелата во Ла лига, Барселона направи крупен чекор напред кон титулата во Шпанија совладувајќи го Атлетико Мадрид со 1-0 на Ноу Камп.Творец на победата беше Лионел Меси кој директно од слободен удар погоди и донесе победа за својот состав. Со голот против „јорганџиите“, Меси стигна до својот 600-ти во кариерата.

- Ако Меси играше за нас, тогаш ние ќе имавме водство и ќе го добиевме мечот. Во второто полувреме бевме рамноправни, но Меси разликата ја направи во првиот дел кога постигна маестрален погодок од слободен удар. И покрај поразот остануваме оптимисти и ќе се бориме се` додека имаме шанса за првото место на табелата. - изјави тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне.Барселона има осум бодови предност во однос на Атлетико Мадрид на 11 рунди до крајот на првенството.


Меси го реши Атлетико Мадрид, а и дилемите во Ла Лига (видео)


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833