ОГЛАСИ

Поскапуваат дизелот и евросупер БС-98

Вести | Македонија | 05.03.2018 13:58Посети : 1065

Според најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од ноќеска на полноќ, цената на еуросупер БС-95 нема да се промени, цената на еуросупер БС-98 се зголемува за половина, а цената на дизелот за еден денар. Со тоа малопродажната цена на бензинот еуросупер БС-95 станува 65,50 денари за литар, на бензинот еуросуперБС-98 се зголемува за половина денар на 67,50 денари за литар.Цените на еуросупер (Д-Е В) и на екстра лесното масло за домаќинство се зголемуваат за еден денар, и со тоа новата цена на дизелот изнесува 58 денари за литар, додека малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство изнесува 46,50 денари за литар.


Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 0,253 денари за килограм на 28,109 денари.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833