ОГЛАСИ

„Viber“ воведува револуционерна опција на чат со 1 милијарда корисници во група

Занимливости | Свет | 05.03.2018 21:41Посети : 1176

Една од најпознатите глобални апликации за размена на пораки „Viber“ објави дека воведува нова опција „Viber Communities“, која овозможува простор за чат во група на една милијарда корисници истовремено.За споредба „Facebook Messenger“ дозволува чат во група до 150 корисници, а „WhatsApp“ до 256 корисници.


Оваа револуционерна апликација на „Viber“ се очекува на корисниците да им отвори нови можности за бизнис и заработка. Имено, „Viber“ ќе претстави и нови функции за монетизација, кои на сопствениците на групите ќе им овозможат во нив да креираат модели за создавање на приходи како тие ќе се развиваат и ќе стануваат помасовни.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 33 гласови (26%)

0д 4-6 - 92 гласови (74%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833