ОГЛАСИ

Фиорентина и Каљари го повлекуваат дресот на Астори

Спорт | Свет | 06.03.2018 10:18Посети : 300

Екипите на Фиорентина и Каљари во кои Давиде Астори помина поголем дел од кариерата во негова чест ќе ги повлечат дресовите со бројот на 13 кои ги носеше.Капитенот на „виолетовите“ ненадејно почина во неделата претпладне во хотелската соба во Удине во која престојуваа фудбалерите на Фиорентина.

Иако многу се пишува низ светските медиуми, сепак, официјално соопштение за точната причина за смрта која ја трогна Италија и ги одложи сите мечеви нема.

31-годишниот фудбалер ќе биде погребан во Фиренца во четврток, а Фиорентина и Каљари се погрижија да живее вечно.

УЕФА донесе одлука мечевите од Лигата на Шампиони да почнат со минута молк со што ќе му се оддаде почит на несреќниот Астори.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833