ОГЛАСИ

Видео+фото: Силна порака на охриѓанецот Ристе Балевски на полумаратонот во Париз

Вести | Охрид | 06.03.2018 11:28Посети : 7518

На интернационалниот полумаратон што изминатиот викенд се одржа во Париз, Франција, во конкуренција на натпреварувачи од целиот свет, учествуваше и охриѓанецот Ристе Балевски. Тој рекреативната трка им ја посвети на лицата со ретки болести, на својот Охрид и Македонија.Полумаратонот во Париз е во должина од 21 километар и на него оваа година учествуваа 45 000 натпреварувачи. Ристе кој од Париз испрати силна хумана порака, на трката учествуваше на сопствен трошок, а поддршка во француската метропола му беше неговото семејство.


Силна порака на охриѓанецот Ристе Балевски на полумаратонот во Париз


Г.М.
фото и видео: Анастасија Балевска

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 128 гласови (31%)

Не - 284 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833