ОГЛАСИ

Лабуништа победи, Струга изгуби на стартот од Втората МФЛ

Спорт | Македонија | 06.03.2018 20:28Посети : 490

Струшките екипи во Втората македонска фудбалска лига-запад, Лабуништа односно Струга Трим Лум имаа различен почеток на пролетната полусезона.Лабуништа на домашен терен во Струга со минимални 1-0 ја совлада екипата на Локомотива. Стрелец на погодокот вреден три бодови беше Илија Далчески во второто полувреме од мечот. Фудбалерите на Струга Трим Лум го положија оружјето на гостувањето во Тетово претрпувајќи пораз од Тетекс 2-0.

Лабуништа со трите бодови се зацврсти на средината од табелата, додека Струга Трим Лум падна една позиција и претрпе голем удар во амбициите за влез во Првата лига.

Резултати: Лабуништа - Локомотива 1-0, Зајаз - Еуромилк одложено, Велазирими - Гостивар 0-1, Македонија ЃП - Новаци 1-0, Тетекс - Струга Трим Лум.

Табела: Гостивар 28, Македонија ШП 26, Велазерими 25, Струга Трим Лум 24, Лабуништа 22, Еуромилк 20, Тетекс 19, Локомотива 18, Зајаз 12, Новаци 7.


Фото: Архива
OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833