ОГЛАСИ

Откриена точната причина за ненадејната смрт на Давиде Астори

Спорт | Свет | 06.03.2018 20:48Посети : 1800

Срцев удар при спиење е точната причина за смртта на капитенот на Фиорентина, Давиде Астори која го потресе светскиот фудбал и цела Италија.Информацијата за италијанските медиуми ја потврди јавниот обвинител Антонио де Николо после извршената аутопсија на телото од 31-годишниот фудбалер.

Давиде Астори не се разбудил од сонот, а во креветот тој бил покриен со кебето преку глава и не давал знаци на живот кога во хотелската соба влегле неговите соиграчи и клупскиот доктор.Предводникот на „виолетовите“ ќе биде погребан во четврток, а Фиорентина и Каљари во негова чест ги повлекоа дресовите со бројот 13 на грбот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833