ОГЛАСИ

ГФК Охрид со нов лик и подмладен состав во бој во Третата МФЛ

Спорт | Охрид | 07.03.2018 08:15Посети : 1647

Градскиот фудбалски клуб Охрид-Лихнидос со драстично изменат и подмладен состав ќе ги продолжи натпреварите во Третата македонска фудбалска лига југо-запад.Екипата на Охрид ќе биде составена од играчи кои доаѓаат од спортската фудбалска академија и неколку искусни играчи кои останаа во клубот предводени од Александар Бакулески кој ќе ја има улогата на тренер и играч.Во втората полусезона охридските фудбалери ќе имаат и нови дресови кои се донација од германскиот град Висмар. Комплет новите дресови на охриѓани им ги додели Фридер Вајнхолд кој им посака многу среќа и успех во следните мечеви.
Мечевите во Третата МФЛ, Охрид ќе ги продолжи викендов кој доаѓа, а силите ќе ги одмери со Преспа на домашен терен.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833