ОГЛАСИ

Двојна спортска програма во СРЦ „Билјанини Извори“

Спорт | Охрид | 07.03.2018 00:15Посети : 991

Љубителите на спортот во Охрид (ќе) имаат две причини за спортско уживање во спортско рекреативниот центар „Билјанини Извори“ кој ќе биде домаќин на Кошаркарскиот клуб АВ Охрид и Ракометниот клуб Охрид.Охридските кошаркари во 17 часот во рамките од 19-та рунда во Јадранската Втора АБА лига силите ќе ги одмерат со Сплит. Дуелот со хрватскиот преставник доаѓа ден после значајната победа над Шкупи во Првата лига.

- Поради одложените мечеви ни се пореметија нашите планови и ќе ни дојдат неколку мечеви во серија во краток временски период. Дуелот со Сплит ќе го искористиме да се надигруваме и да и пружиме добра кошарка на публиката која ќе дојде во салата. - изјави тренерот на охриѓани, Петар Чочороски.Ракометните „гладијатори“ во 19 часот и 30 минути против тимот на Борец ќе ги лекуваат раните од поразот од Пролет на стартот од пролетната полусезона во Супер лигата. Охридските ракометари со триумф над Борец и математички трета година по ред ќе обезбедат пласман помеѓу најдобрите екипи во Македонија.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833