ОГЛАСИ

Николоски: Шарената револуција направи трајни штети на Македонија кои долго ќе се чувствуваат

Вести | Македонија | 07.03.2018 07:00Посети : 613

Шарената револуција направи долгорочна штета на Република Македонија, за која што последиците уште долги години ќе ги чувствуваме. Имајќи предвид како беше организирана, на начинот на кој што беше спроведена и кои и беа целите на таа револуција. Знам дека таму имаше и луѓе кои што искрено влегоа во целата оваа работа, но беа изманипулирани, а оние кои што ја организираа сметам дека многу добро знаеја што прават, зошто го прават и како го прават, вели Александар Николоски, еден од потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ во вчерашната емисија во Центар на Васко Ефтов.

-Политички партии доаѓаат и си одат од власт, но начинот на која беше спроведена целата таа акција не само околу „шарената револуција“ туку и прислушуваните материјали говореше дека тука не се игра по правила, не се игра според одреден „фер плеј“ кој што постои во политика, туку се играше со удари кои што беа под појас, вели Николоски.

Според Николоски последиците од тоа допрва ќе се гледаат. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833